Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Amaç ve Kapsam


Amaç

  • Dumlupınar Üniversitesi & Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyelerinden aldığı destekle Hakemli ve akademik bir elektronik dergi olarak 2014 yılında yayın hayatına başlayan Sportif Bakış: Spor ve Eğitim Bilimleri Dergisi (E-ISSN:2148-905X) açık erişime uygun, kar amacı gütmeden spor bilimleri camiasına katkı sağlamayı amaç edinmiştir.

Kapsam

  • Dergimizde spor bilimleri alanında hazırlanan özgün araştırma konulu çalışmalara yer verilmektedir. 2020 senesi itibari ile derleme çalışmalar davet üzerine yayımlanacaktır.
  • Dergimizin felsefesi türü ve niteliği ne olursa olsun eğitim, beden eğitimi ve sporla desteklenmeli” düşüncesine dayanmaktadır.
  • Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce’ dir. Fakat farklı dillerde yapılan yayınlarda editör onayından geçtikten sonra yayına kabul edilebilir.
  • Sportif bakış senede 2 defa olmak üzere Nisan ve Ekim aylarında çevrimiçi olarak yayınlanmaktadır, fakat gerekli görüldüğü takdirde özel sayılarda yayınlanmaktadır.

Makale Kabul Ettiğimiz alanlar;

Beden Eğitimi ve Spor 

Spor Eğitimi

Spor Felsefesi

Spor Pedagojisi

Spor Tarihi

Spor Psikolojisi

Spor Sosyolojisi

Spor ve Egzersiz

Spor Yönetimi

Antrenman Bilimi

Boş Zaman ve Rekreasyon


Advanced Search


Announcements

    ICV

    Dergimizin Index Copernicus 2019 ICV değeri 78.48 olarak hesaplanmıştır. Katkıda bulunan yayın kurulu, hakem kurulu ve yazarlarımıza teşekkür ederiz.Address :Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Telephone :+90 546 898 50 64 Fax :
Email :editor@sportifbakis.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri