Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Makale Gönderme Sürecinde İzlenecek Adımlar • Dergiye makale göndermeden önce lütfen okuyunuz.
 • Dergiye gönderilecek tüm çalışmalar "Online Makale Gönderme Sistemi"ne üye olduktan sonra giriş yapılarak gönderilmelidir.
 • Gönderilecek çalışmaların yazım kurallarına uygunluğuna dikkat edilmelidir. Bu hususta lütfen "Yazım Kuralları" sayfasını inceleyiniz. Örnek makale şablonu "Yazım Kuralları" sayfasının en altında "Microsoft Word" dosyası şeklinde bulunmaktadır.
 • Çalışmada yer alacak "Anahtar Kelimeler" için lütfen http://www.bilimterimleri.com sitesini inceleyiniz ve çalışmanız için uygun anahtar kelimeleri seçiniz.,
 • Gönderilecek çalışmanın benzeşim oranı maksimum 20% olmalıdır. Tek kaynaktan ise maksimum 5% benzeşime izin verilmektedir. Çalışmanızı sisteme yüklerken benzeşim raporunu da yüklemeyi unutmayınız.
 • Sisteme yüklenen çalışmalar ön incelemeyi (editör incelemesi) geçtikten sonra yazarlara editor@sportifbakis.com mail adresinden bilgilendirme maili gelecektir. Bu aşamadan sonra yazışmalar ilgili mail adresi üzerinden yapılacaktır. Hakem değerlendirme süreci ile ilgili bilgiler "Hakem Değerlendirme Süreci" sayfasında yer almaktadır.
 • Ön incelemeyi geçen çalışmaların hakem süreçlerinin başlayabilmesi için yazarlardan 40 USD talep edilmektedir. Fakat çeşitli muafiyetler bulunmaktadır. Bu muafiyetler "Makale Yayım Ücreti" sekmesinde yer almaktadır.

Advanced Search


Announcements

  Index Copernicus Value

  Dergimizin 2020 ICV değeri 82.75 olarak hesaplanmıştır.Address :Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Telephone :+90 546 898 50 64 Fax :
Email :editor@sportifbakis.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri