Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Hakem Değerlendirme Süreci


MAKALE SEÇİMİ, HAKEM VE YAYIN SÜREÇLERİ
a) Makale Ulaştığında Geri Bildirim: Sistem üzerinden çevrimiçi olarak yüklenen çalışmaların sorumlu yazarlarına editör tarafından bilgilendirme maili gönderilmektedir.

b) İlk Değerlendirme: Dergiye gönderilen çalışmanın dergi amacı ve kapsamında uygunluğu editör tarafından değerlendirilir. Editör tarafından uygun görülen çalışma ilgili alan editörü veya yayın kurulu üyesine yönlendirilir.

c) Hakem Değerlendirmesi: Editör tarafından uygun görülen çalışmaya ilk değerlendirme alan editörü/yayın kurulu üyesi tarafından yapılır ve uygun görülen çalışmalar hakem değerlendirmesine gider. Dergide çifte kör hakemlik uygulanmaktadır. Değerlendirme süreci 2-10 hafta sürebilmektedir. Dergi hakemlik konusunda TUBİTAK ve COPE kriterleri esas alınmaktadır.

d) Değerlendirme Sonucu: Hakem değerlendirme süreci tamamlanan çalışmalar için sorumlu yazara bilgilendirme maili gönderilmektedir.


Advanced Search


Announcements

    Türkiye Atıf Dizini

    Dergimiz 2020 Şubat ayı itibari ile Türkiye Atıf Dizini tarafından listelenmeye başlanmıştır.


    Makale Gönderim Sistemi

    Editörlük ve hakemlik süreçlerinin daha şeffaf olabilmesi için dergimizin makale gönderme sistemi yenilenmiştir.Address :Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Telephone :+90 546 898 50 64 Fax :
Email :editor@sportifbakis.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri