Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Hakem Değerlendirme Süreci


MAKALE SEÇİMİ, HAKEM VE YAYIN SÜREÇLERİ
a) Makale Ulaştığında Geri Bildirim: Sistem üzerinden çevrimiçi olarak yüklenen çalışmaların sorumlu yazarlarına editör tarafından bilgilendirme maili gönderilmektedir.

b) İlk Değerlendirme: Dergiye gönderilen çalışmanın dergi amacı ve kapsamında uygunluğu editör tarafından değerlendirilir. Editör tarafından uygun görülen çalışma ilgili alan editörü veya yayın kurulu üyesine yönlendirilir.

c) Hakem Değerlendirmesi: Editör tarafından uygun görülen çalışmaya ilk değerlendirme alan editörü/yayın kurulu üyesi tarafından yapılır ve uygun görülen çalışmalar hakem değerlendirmesine gider. Dergide çifte kör hakemlik uygulanmaktadır. Değerlendirme süreci 2-10 hafta sürebilmektedir. Dergi hakemlik konusunda TUBİTAK ve COPE kriterleri esas alınmaktadır.

d) Değerlendirme Sonucu: Hakem değerlendirme süreci tamamlanan çalışmalar için sorumlu yazara bilgilendirme maili gönderilmektedir.


Advanced Search


Announcements

    Makale Gönderim Sistemi

    Editörlük ve hakemlik süreçlerinin daha şeffaf olabilmesi için dergimizin makale gönderme sistemi yenilenmiştir.Address :Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Telephone :+90 546 898 50 64 Fax :
Email :editor@sportifbakis.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri