Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Hakem Değerlendirme Süreci


MAKALE SEÇİMİ, HAKEM VE YAYIN SÜREÇLERİ
a) Makale Ulaştığında Geri Bildirim: Sistem üzerinden çevrimiçi olarak yüklenen çalışmaların sorumlu yazarlarına editör tarafından bilgilendirme maili gönderilmektedir.

b) İlk Değerlendirme: Dergiye gönderilen çalışmanın dergi amacı ve kapsamında uygunluğu editör tarafından değerlendirilir. 

c) Hakem Değerlendirmesi: Editör tarafından uygun görülen çalışma, alana hakim iki hakeme gönderilmektedir. Bu hakemler Yayın Kurulu Üyelerinden ve/veya Hakem Kurulundan seçilebileceği gibi makalenin niteliğine göre uzmanlık alanı uygun olan Editör ve Yayın Kurulunun önerileri ile harici bir hakemden de seçilebilir (ad hoc reviewer).

Değerlendirme süreci 2-10 hafta sürebilmektedir.

Dergimzide hakemlik konusunda TUBİTAK ve COPE kriterleri esas alınmaktadır.

Dergide çifte kör hakemlik yapıldığı için makale kabul edilmeden hakemler ve yazarlar birbirinin isimlerini göremezler.

Dergimize zaman zaman Yayın Kurulu ve/veya Hakem kurulu üyeleri de makale gönderebilmektedir. Bu durumda da yine çifte kör hakemlik yapılmakta olup yazar ve hakemler birbirinden habersizdir. Bu tip makalelerin yayınlanmasında yayını gönderen Yayın Kurulu ve/veya Hakem Kurulu üyesinin hiç bir  etkisi olmamaktadır.

d) Değerlendirme Sonucu: Hakem değerlendirme süreci tamamlanan çalışmalar için sorumlu yazara bilgilendirme maili gönderilmektedir.


Advanced Search


Announcements

    Index Copernicus Value

    Dergimizin 2020 ICV değeri 82.75 olarak hesaplanmıştır.Address :Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Telephone :+90 546 898 50 64 Fax :
Email :editor@sportifbakis.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri